Logotipas lt

 

 

Contact us: +370 60019573

 

Dombrovskij Valerijan (1935-2015)RSS

Tapytojas Valerijan Dombrovskij gimė 1935 metais Gomelio srityje, Baltarusijoje. Nuo 1945 metų gyveno ir dirbo Vilniuje. 1961-1967 studijavo tapybą Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar – Dailės akademija). Parodose pradėjo dalyvauti nuo 1966 metų. Daug dešimtmečių buvo laisvas menininkas. Dailininkų sąjungos narys nuo 2004 metų. Lietuvos menininkų asociacijos narys nuo 2005 metų. Surengė 15 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų – Belgijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Italijoje. Valerijanui Dombrovskiui gal vieninteliam iš tapytojų teko penkerius metus atitarnauti kariuomenėje, jūrų laivyne Šiaurės ir Baltijos jūrose. Į Dailės institutą įstojo subrendęs 26 metų vyras, gerai žinantis, kad tapyba yra jo gyvenimo tikslas, prasmė ir aistra. Ir jai atidavė visą savo gyvenimą. Tai dešimtmečius buvo jo vienintelis ir didžiausias rūpestis. Nuolatinis profesinis reiklumas, nepasitenkinimas padarytu gynė jį visą gyvenimą į priekį – nesustoti, kankintis ir džiaugtis tapant, dirbti tik tą vienintelį mylimą darbą.

Dailininkas pabuvojo Afrikoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Tolimuosiuose Rytuose. Todėl, šalia Lietuvos, Vilniaus motyvų, daugelyje jo darbų pavaizduoti ir šių kelionių įspūdžiai. Būdamas iš prigimties vienišius, jis mažai bendravo su kolegomis, gana retai duodavo darbus į grupines parodas, o būdamas ištikimas savo dievui – Gamtai – pasiliko modernistinių ieškojimų nuošalėje. Jo sprendžiamomis tapybinėmis problemomis buvo šviesa ir tamsa, švytėjimas, rūkas, neišsakytos tarpinės būsenos, žavėjimasis grožio paslaptimi. Savo pasaulėjauta ir ryšiu su gamta jis buvo artimas impresionistams, subtilus niuansuotas koloritas stipri tapytojo paveikslų pusė, kur lieka daug neišsakytumo, sąmoningai nepadėtas paskutinis potėpis.

Dailininkas padarė ne vieną personalinę parodą užsienyje, ir paveikslai paprastai negrįždavo atgal. Dėl tos priežasties didžiulė tapytojo palikimo dalis liko už Lietuvos ribų ir yra kolekcininkų nuosavybė Prancūzijoje, USA, Italijoje, Belgijoje, Rusijoje, Izraelyje ir kitur. Tapytojas Valerijan Dombrovskij buvo šviesi, kukli, poetiška, filosofiška asmenybė, palikusi nepakartojamą energetiką savo kūriniuose. 

Dailinkas mirė 2015.03.07 d. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) būstinėje Vilniuje,  2016.03.18-2016.04.04 d. veikė pomirtinė dailininko kūrybos paroda "Šviesos krantas". LDM saugomi darbai: „Žiemos motyvas“ (1980), „Gegužės pirmosios demontracija“ (1985).

Parengta pagal LDS pranešimo informaciją.


Autoriaus darbai aukcionuose:

 

Venecija. Natiurmortas miesto fone, 2014 m., drb., al., 60 x 80 cm,

Pavadinimas: "Venecija. Natiurmortas miesto fone" Pradinė kaina: 651,00 Eur Pardavimo kaina: neparduota Sign. - Sukūrimo metai: 2014 Technika: drobė, aliejus Matmenys cm: 60 x 80 Aukciono nr. i ...