Logotipas lt

 

 

Contact us: +370 60019573

 

Gabdankienė (Klemkaitė) Renė, Kristina (1942)RSS

Renė Kristina Klemkaitė-Gabdankienė gimė 1942 m. 1972 m. baigė tuometinį Lietuvos dailės institutą, Keramikos fakultetą. Tais pačiais metais pradėjo dalyvauti Lietuvos ir užsienio parodose. 1992 metais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Nuo 1996 metų pristatė savo kūrybą dailininkų klubų "Sfinksas" ir "Meno sparnai" parodose ne tik su keramikos, bet ir su akvarelės darbais.

Autorės vaikystė prabėgo tolimame kaime. Būtent iš čia, iš gilių tautinių šaknų ir prigimties randasi Renės Kristinos Klemkaitės-Gabdankienės kūryba. Dailininkės keramikos ir akvarelės darbų temoms, kompozicijoms ir spalvoms būdingas liaudiškumas, santūrumas. Daugiausiai darbų sukurta iš molio: skulptūrėlės, vazos, dekoratyvinės lėkštės, plokštės.

Renės Kristios Klemkaitės-Gabdankienės keramikos darbų yra įsigijęs nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Rokiškio krašto muziejus, bei privatūs asmenys Lietuvoje, Vokietijoje, Amerikoje.

 

Autorės kūriniai aukcionuose:

Moteris su paukščiais, 1964, molis, pigmentai, 52x40.5 cm

Pavadinimas: Moteris su paukščiais Pradinė kaina: 160 Eur Pardavimo kaina: neparduota Sukūrimo metai: apie 1964 Technika: molis, pigmentai Matmenys cm: 52 x 40.5 Aukciono nr. ir ...