Logotipas lt

 

 

Contact us: +370 60019573

 

Teitelbaumas Solomonas (1972)RSS

Solomonas Teitelbaumas (gim. 1972 m. liepos 10 d. Kaune) – vienas ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos dailininkų, tęsiančių žydų tapytojų, gimusių istorinėse Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės teritorijose, tradicijas.

 

Mokėsi J. Naujalio vidurinėje menų mokykloje. Nuo 1991 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, 1996 m. mokėsi vasaros meno akademijoje Zalcburge. 1997 m. įgijo menų magistro laipsnį. 2004–2007 m. studjavo VDA doktorantūrą. Parodose pradėjo dalyvauti nuo 1997 m. Surengė nemažą skaičių personalinių parodų, jo darbai buvo eksponuojami parodose Austrijoje, JAV, Švedijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje. 1995 m. dailininkas buvo apdovanotas V. Vizgirdos premija už grupės ARS tradicijų pratęsimą. 2012 m. jam įteiktas pagrindinis prizas A. Gudaičio tapybos konkurse. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

 

S. Teitelbaumas yra vienas ryškiausių šiandieninės Lietuvos dailės atstovų, išsaugojęs žydų tapybos tradicijas, kurios susipina su ARS tapybos bruožais. Nuo pat jaunystės tapytojas juto artimą ryšį su gamta, kuri užima pagrindinę dalį jo kūryboje. Įkvėptas ekspresionizmo, ir konstruktyvaus postimpersionistinio vaizdavimo (artimo Cezannui) Teitelbaumas savo darbuose renkasi ir atgaivina jam svarbius gyvenimo įspūdžius, užmaršties nuneštus vaizdinius. Jo tapyba stebina savo profesionalumu ir išbaigtumu, dailininkas stengiasi perteikti šviesą ir šešėlius spalvomis, atsisakant iliuzijos, priartėti prie tikrosios jų prigimties. Jausdamas itin gilų ryšį su gamta ir stengdamasis išsaugoti sakralinę jos prigimtį, Teitelbaumas nepasiduoda visiškai abstrakcijai. Jo sukurti portretai - tai žvilgsnis į kiekviename žmoguje slypinčią mįslę, neatskleistą vidinį pasaulį, išgyvenimus. Kultūrinių ir filosofinių kontekstų priturtinta Solomono Teitelbaumo kūryba išsiskiria savo brandumu, gebėjimu perteikti pasaulio disharmoniją, taip bandant išsaugoti jo grožį. 

 

Parengta pagal:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-05-01-solomonas-teitelbaumas-atsako-i-vilniaus-sv-kristoforo-gimnazijos-moksleiviu-klausimyna/100158;
http://www.northernjerusalem.com/objektai/art-exhibition/solomon-teitelbaum-s-art-exhibition.

 

Autoriaus darbai aukcionuose:

Ieškant teisybės, 2014 m., 98 x 115 cm, drobė, aliejus

Pavadinimas: "Ieškant teisybės" Pradinė kaina: 2779,00 Eur Pardavimo kaina: neparduota Sukūrimo metai: 2014 Technika: drobė, aliejus Matmenys cm: 98 x 115 Aukciono nr. ir data: Nr. 1, 201 ...