Logotipas lt

 

Susisiekime: +370 60019573Facebook2

 

Paveikslų laikymas tinkamomis sąlygomis

Norint išsaugoti turimo paveikslo vertę daugeliui metų, yra būtina paveikslą laikyti tinkamomis sąlygomis.

 

Paveikslų būklė yra svarbus kriterijus, kuris įtakoja paveikslo pardavimo kainą. Meno kūriniai yra ilgalaikė investicija, kurios grąžą gali gauti paveldėtojai, vaikai ar anūkai, todėl reikia rūpintis tinkamomis paveikslų paveikslų laikymo namuose sąlygomis nuo jų įsigijimo, paveldėjimo pradžios.

 

Deja, kai kuriems žmonėms, norintiems po daugelio metų parduoti turimą paveikslą ar sužinoti vertę, tenka nusivilti sužinojus, kad jo vertė yra sumažėjusi dėl to, kad paveikslo dažų sluoksnis yra perdžiūvęs ir suskilinėjęs, atsiradę įtrūkimai, išblukusios paveikslo spalvos. Dažniausios šių defektų priežastys paveikslų laikymas per aukštoje aplinkos temperatūroje, kai jų paviršių veikia tiesioginiai saulės spinduliai arba jie laikomi pakabinti virš šildymo radijatoriaus. Į šiuos defektus reikia atkreipti dėmesį įsigyjant paveikslą antikvarinių prekių mugėse, kadangi į jas patenka iš užsienio atvežti, dažnai netinkamai laikyti, prastesnės kokybės paveikslai. Įsigyto tokio paveikslo restauravimo išlaidos yra nemažos, kartais net didesnės už įsigijimo kainą.

 

Norint išsaugoti savo meno kolekciją, paveldėtus ar naujai įsigytus meno kūrinius, o tuo pačiu ir mūsų ar kitų šalių kultūrinį paveldą, reikia stengtis laikyti paveikslus tinkamomis sąlygomis:

 

Apšvieta: jokių tiesioginių saulės spindulių, prie dirbtinio apšvietimo.

Lempos: ultravioletas, 70 liuksų, 300-600 liumenų

Aplinkos oro drėgnumas: 50-55%

Aplinkos temperatūra: 18-20 Co

 

Paveikslų ir kitų meno kūrinių geriau nelaikyti palėpėse, rūsiuose, sandėliuose ar garažuose, kadangi dažų paviršių veikia dulkės, drėgmė ir kiti nepalankūs faktoriai bei mechaniniai veiksniai. Tuo atveju, jei paveikslui nėra vietos jūsų namuose arba jis per ilgai užsibuvo supakuotas laikymui netinkamoje aplinkoje - patariame jį kuo greičiau pasiūlyti įsigyti kitiems.

 

Dailės aukcionas "Arkadija" siūlo galimybę parduoti paveikslus aukciono būdu už aukščiausią pasiūlytą kainą.