Logotipas lt

 

Susisiekime: +370 60019573Facebook2

 

Investavimas į meno kūrinius

 

 

Pagrindiniai meno kūrinių įsigijimo principai


Pirma ir pagrindinė, auksinė meno kūrinių kolekcionavimo taisyklė, kurią reiktų prisiminti – pirkti tik tokius meno kūrinius, kurie patinka. Meno rinka yra reliatyvi, patirianti daugybę mados bangų ir spekuliatyvių nuosmukių. Žiūrėjimas į meną tik per pinigų, kuriuos galima jo pagalba uždirbti, prizmę, gali turėti skausmingas pasekmes, nes liekame su meno kūriniais, kurie mums nepatinka. Jei turime galimybę išsirinkti iš keleto dailininko darbų, visada geriau rinktis tą, kuris geriausiai atspindi dailininko stilių. Metams bėgant tokie paveikslai bus labiausiai vertinami kolekcionierių.

 

Antroji kolekcionavimo taisyklė yra... trumpa atmintis. Galbūt skamba keistai, tačiau yra svarbu užmiršti, kad kažkada meno kūrinį buvo galima įsigyti daug pigiau. Jei nenusipirkome anksčiau, tarkime už 500 Eur, tai po penkių metų, kai kaina jau buvo 1500 Eur, tuo labiau nenusipirkome – nes kažkada galėjome nusipirkti tris kartus pigiau. Beveik kiekvienas kolekcininkas turi tokių skausmingų prisiminimų, todėl patarimas dėl trumpos atminties yra vienas iš svarbiausių, kurį galima suteikti pradedančiajam kolekcionieriui.

 

Pradėti kolekcionuoti meno kūrinius galima daugeliu būdų, atsižvelgiant į galimybes ir poreikį savo aplinkoje kaupti ypatingus daiktus. Malonumas savo aplinkoje kaupti ypatingus ir gražius daiktus yra vienas iš pagrindinių meno kolekcijos kūrimo impulsų, tačiau ne vienintelis. Gan dažnai žmonės pradeda pirkti meno kūrinius siekdami prestižo ar dėl investicinių tikslų. Koks bebūtų meno kūrinio įsigijimo tikslas, reiktų prisiminti, kad visų pirma tai turi teikti malonumą. Kolekcionavimas turi padėti parodyti ir tuo pačiu geriau suvokti save.

 

Meno kolekciją galima drąsiai pradėti formuoti įsigyjant pripažintų dailės klasikų ir žinomų jų mokinių darbus. Net ir pradedantis kolekcininkas gali sukaupti vertingą meno kūrinių kolekciją, įsigydamas dailės klasikų sukurtų meno kūrinių. Šiuo metu verta investuoti į tokių autorių darbus, kaip Antanas Žmuidzinavičius, Justinas Vienožinskis, Petras Kalpokas, Kazys Šimonis, Adomas Galdikas, taip pat Alfonsas Motiejūnas, Augustinas Savickas, Rimtas Kalpokas, Aloyzas Stasiulevičius ir kt.

 

Verta atkreipti dėmesį į paveikslus, kurių siužetų vaizdai turi ir ateityje turės istorinę vertę, vaizduojantys įsimintinas istorines vietas, su tautos istorija susijusius architektūrinius peizažus, kurie šiomis dienomis gal būt jau nėra išlikę, valstybės istorijai įsimintinus istorinius įvykius.